Bilgi Alın
Udemy Eğitimi

Bilgi Alın

Hizmetlerimiz hakkında bilig almak için aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşalım

  Akın Kağan Akçalı

  Zihin Haritası Derneği Başkanı
  Uluslararası Yetkili Zihin Haritası Eğitmeni
  TBLI ID: ASIA2020050001

  İlk internet bağlantısının gerçekleştiği 1993 yılında ODTÜ’de öğrenci olan Akın Kağan Akçalı, 1995 yılında mezun olduktan sonra ODTÜ Bilgi İşlemde yarı zamanlı çalışmaya başlayarak bilişim sektörüne adım attı. 1996’dan 2020 yılı sonuna kadar bilişim sektörünün önde gelen kurumsal firmalarında teknik eğitmenlik, proje yöneticiliği, orta-üst düzey yöneticilikler olmak üzere 23 yılı aşkın süre profesyonel olarak çalıştı. Bilişim sektöründe yeni çıkan teknolojileri takip ederek bilgileri güncel tutmak için hızlı ve kalıcı öğrenme ihtiyacı oluştu. Aynı zamanda verimli çalışma ve projeleri zamanında bitirecek şekilde etkin proje yönetim araçlarını bulma arayışı kendisinin 2014 yılında etkin bir öğrenme ve düşünme tekniği olan zihin haritaları ile tanışmasını sağladı..

  Etkin bir öğrenme ve düşünme tekniği olan Zihin Haritalarının hem eğitim hayatında hem de profesyonel dünyada birçok kullanım alanı vardır.

  ODTÜ SEM deki eğitimleri “Zihinler FORA, Zihin Haritaları ile Öğrenmeyi Öğrenelim” ismiyle vermeye başlandı. Katılımcıların memnuniyeti sayesinde 4 yıl üstü üste ODTÜ DAS’a konunun uzmanı olarak davet edildi. Zihinler FORA, ODTÜ DAS ’ta en çok katılım sağlanan seminerlerden bir tanesi oldu.

  2016 yılında Zihin Haritalarının mucidi Tony Buzan’dan eğitimcinin eğitimini alarak TBLI (Thinkbuzan Licensed Instructor) sertifikasına sahip dünyanın sayılı yetkili eğitmenlerinden birisi oldu. Profesyonel iş hayatına devam ederken Zihinler FORA seminerlerini “Yetkili Eğitmen” olarak vermeye devam etti.

  2 yıl boyunca Havelsan Akademi de verilen Profesyonel Dünyada Zihin Haritaları eğitimleri ile mühendislerin ve yöneticilerin zihin haritaları ile daha etkin çalışması öğretildi. UDEMY deki İngilizce ve Türkçe eğitimleriyle 128 Ülkeden 11.000 kişiye ulaştı.

  2021 yılı itibarıyla kullanıma alınan Türkiye’nin İlk ve Tek Yerli/Milli Zihin Haritalama yazılımı “FORAMIND”ın geliştirilmesini sağladı.

  2019 yılında Zihin Haritalama Tekniğinin tanıtılması, yaygınlaştırılması, bu konuya ilgi duyanların bir araya gelmesi ve birçok sosyal sorumluluk projesinin de hayata geçirilmesi maksadıyla Türkiye Zihin Haritaları Derneğini kurdu. Halen kurucu başkanlığını yürütmektedir.

  2021 yılı itibarıyla Zihinler FORA Eğitim, Yazılım ve Danışmanlık A.Ş. nin kurucusu olarak çalışmalarına devam ediyor olacaktır.

  TBLI ASIA 2020

  TLI SERTIFIKA